RĘKODZIEŁO

Lubię tworzyć coś z niczego. W materii odnajduję Ducha i Ducha ubieram w materię. Tworząc czerpię radość nie tylko z efektu końcowego, ale z samego procesu tworzenia (czasami również niszczenia). Głęboko wierzę i czuję, że oba procesy są dla świata jednakowo cennym darem harmonii oraz równowagi i nierzadko bywają bardziej satysfakcjonujące niż efekt końcowy samego dzieła.


DRZEWO ŻYCIA

Drzewo traktowane jest jako symbol ludzkiego życia. W nim wyraża się kosmiczna moc, narodziny, śmierć i ponowne odradzanie. Jest znakiem nieśmiertelności

Drzewo łączy w sobie trzy światy: podziemny, ziemski i niebiański. Jego korzenie symbolizują połączenie z Matką Ziemią z jej darami, dziedzictwem, doświadczeniami poprzednich żyć i historiami przodków. Jego korona to połączenie z Ojcem w Niebie i nieograniczoną obfitością, do której mamy dostęp. Piękno i kwiecie drzew daje nowe życie i jest początkiem nowego życia. Pień symbolizuje połączenie tego co boskie z tym co ziemskie, symbolizuje moc, stabilność, teraźniejszość – to kim jesteśmy tu i teraz.
Drzewo życia to też symbol uziemienia i połączenia ze Wszechświatem. Jest także symbolem przepływu i wiecznego odradzania zgodnie ze zmianami cykli życia.
Jest symbolem życia śmierci i ponownego odrodzenia.
Drzewa od zawsze były mi bliskie i komunikowały się ze mną. W 2020 wyjątkowo intensywnie przemawiały i prosiły o ich wykonanie. Każde z drzew jest inne, tak jak każdy z nas i każde wyjątkowe. Były i są tworzone z intencją i miłością w tym transformacyjnym indywidualnie i globalnie czasie.
Obręcz drewniana 18 cm sznurek lniany koraliki drewno, plastik lub szkło. Chętnie znajdą swoich nowych właścicieli
Polecam je na świąteczne prezenty.
Istnieje także możliwość wykonania drzewa na zamówienie z konkretną intencją
Zainteresowanych proszę o kontakt

SPIRALNY KOMPLET
CZAPKA I SZALIK

Spirala to odwieczny symbol połączenia z Wszechświatem. To połączenie natury i boskości w przestrzeni makro i mikrokosmosu

Każdy prezentowany komplet jest wykonany ręcznie na szydełku. Są one unikalne i jedyne w swoim rodzaju. Wykonane intuicyjnie w formie spirali. Spirala utożsamiana jest z energią, wibracją. Ruchem od zewnątrz do wnętrza i odwrotnie, zabawą, lekkością, harmonią, porządkiem, rozkwitem. Jak na górze – tak na dole. Jak na zewnątrz – tak i wewnątrz.

Komplety wykonane z włóczki zawierającej 70% akrylu i 30%wełny. Włóczka nie mechaci się i jest bardzo przyjemna w dotyku i kontakcie z ciałem.

Istnieje możliwość zamówienia lub dostosowania projektu do indywidualnych potrzeb (np. zamiast czapki i komina długi komin, zmniejszenie lub zwiększenie rozmiaru). Czas oczekiwania do 7 dni roboczych.

SWETERKI AŻUROWE

Wyobraźnia wyznacza kierunek ich tworzenia. Możliwości zastosowania jest wiele. Ty wybierasz.

Ażurowe sweterki są dziurawe ponieważ zawierają w sobie otwarte okna potencjałów i bezgranicznych możliwości. Nosząc je i patrząc przez nie możesz dostrzec wszystko to co wcześniej było przed Toba i dla Ciebie zakryte. Są idealne na każdą porę roku. Możesz je nakładać na coś lub pod coś. Mogą stanowić zimowy szal lub czapkę albo siatkę. Tylko od Twojej wyobraźni zależy jak go będziesz używała i do czego swetrek będzie Tobie służył 🙂

Sweterki są w rozmiarach S, XS lub M.

Możliwe wykonanie sweterka na zamówienie. Czas oczekiwania 2-3 tygodnie.

BEZGRANICZNE MOŻLIWOŚCI (z) KWADRATÓW BABUNI

Jeden kawałek stanowi jedynie fragment całości. Zbiór wszystkich fragmentów daje w ostateczności klarowny obraz.

Pierwsze chwile mojego życia spędziłam w pościeli zrobionej z babcinych kwadratów. One od małego przyciągały wzrok swoimi różnorodnymi wzorami, kolorami i sposobem łączenia. Kiedy je tworzę dobieram różne barwy i kolory. Układam je obok siebie kombinując jak połączyć je w jedną całość aby powstał satysfakcjonujący mnie obraz. Za każdym razem zachwycam się bezgranicznymi możliwościami układów. Kiedy się zatrzymuję czuję że to jest efekt końcowy i łączę je w jedną całość. Mam wtedy wrażenie jakbym ułożyła całą układankę rozsypanych wcześniej puzzli.

Możliwe wykonanie na zamówienie. Czas oczekiwania 2-3 tygodnie.

NATURALNA BIŻUTERIA

AŻUROWE ANIELICE

W różnych rozmiarach, wzorach i kolorach

GWIAZDKI

Kiedy tworzę gwiazdki ogarnia mnie magia świątecznych chwil. Przypominają płatki śniegu i zdjęcia kryształów wody pod mikroskopem jakie prezentował Masuro Emoto fotografując wodę naładowaną pozytywnymi emocjami.

Mogą zdobić nie tylko w święta ale każdego przypominać o magii i krystalicznie czystej, rozświetlającej bieli jaką wnoszą do życia spadające pierwsze płatki śniegu. Mogą też stanowić drogowskaz wyznaczający kierunek dalszej życiowej drogi.

OBRAZY

Wszystkie prezentowane poniżej obrazy były wstępnie wykonane techniką Vedic Art, jednak transformowały się wspólnie ze mną przez ostatnie 4 lata. Teraz są gotowe aby wyruszyć w świat i trafić do swoich nowych właścicieli aby być dla nich wsparciem, opiekunem, drogowskazem w ich wewnętrznych przemianach.

STARE/NOWE ŻYCIE

Czasami trzeba zostawić wszystko co było wcześniej znane aby wyruszyć w dalszą podróż. Bywa jednak i tak że wystarczy temu co stare nadać nowe życie. Coś ująć, coś dodać, coś przerobić.

MASKOTKI

Szycie maskotek przyszło do mnie w 2014 roku razem z zaistnieniem Harmonii Cudu. Szyję je głównie dla dzieci z domów dziecka, hospicjów, wiosek dziecięcych oraz dla dzieci przebywających w zakładach karnych. Obdarowuję też nimi swoich bliskich. Każda z nich jest wykonana ręcznie bez szablonów czy wzorów.

WSZYSTKIE UKOŃCZONE i PREZENTOWANE PRZEZ MNIE PONIŻEJ DZIEŁA SĄ WYKONANE WŁASNORĘCZNIE I MAJĄ DZIAŁANIE TRANSFORMUJĄCE. OTWIERAJĄ NA NIESKOŃCZONE i BEZGRANICZNE POLE NOWYCH MOŻLIWOŚCI.

BEZ WZGLĘDU NA TO CZY NOSISZ JE NA SOBIE CZY MASZ JE W SWOJEJ PRZESTRZENI PODNOSZĄ WIBRACJĘ POPRAWIAJĄ OGÓLNE SAMOPOCZUCIE I NASTRÓJ, WNOSZĄ HARMONIĘ I SPOKÓJ, DAJĄ UKOJENIE.

Zainteresowanych ich nabyciem zapraszam do serwisu

Ruda Klara

Wykonuję chętnie prace na zamówienie.

Jeśli jesteś zainteresowana _y napisz lub zadzwoń