O MNIE

O mnie-blue-monika-marczak-przestrzeń-świadomości


Od 2001 r. jako wykładowca akademicki dzieliłam się posiadaną wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami ze studentami UAM w Poznaniu, Uniwersytetu Gdańskiego oraz licznych uczelnii prywatnych na pomorzu i wielkopolsce.
Moje zainteresowania teoretycznie i praktycznie koncentrowały się na zagadnieniach związanych z profilaktyką, resocjalizacją, izolacją więzienną i społeczną oraz społeczną readaptacją. W swojej pracy zawodowej podejmowałam także tematykę środowiska rodzinnego i jego dysfunkcjonalności.
Prowadząc badania do pracy doktorskiej na temat: Losy życiowe kobiet odbywających karę pozbawienia wolności” byłam jedną z pionierek podejmujących badania w tym temacie na gruncie polskim. Rozmowy i czas spędzony z uwięzionymi kobietami, historie ich życia zainicjowały u mnie chęć głębszego i holistycznego poznania zagadnienia kobiecości jednocześnie otwierając drogę do mojej własnej wewnętrznej transformacji.
Mam na swoim koncie szereg publikacje oraz redakcję trzech książek z zakresu dysfunkcjonalności rodzin, profilaktyki, resocjalizacji i readaptacji społecznej. Pionierska książka na rynku polskim “Resocjalizacyjne programy penitencjarne realizowane przez Służbę Więzienną w Polsce” zainicjowała na szeroką skalę wdrożenie i realizację autorskich programów resocjalizacyjno – readaptacyjnych dla osób przebywających w warunkach izolacji więziennej i społecznej oraz realizację szkoleń specjalistycznych w tym zakresie na zlecenie Centralnego Zarządu Służby Więziennej.
Za swoją pracę i zaangażowanie zostałam odznaczona brązową odznaką Komisji Edukacji Narodowej oraz brązową i srebrną odznaką Ministra Sprawiedliwości za zasługi w pracy penitencjarnej.

PASJA


Od 1995 roku poznaję i doświadczam na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym najbardziej efektywne narzędzia przebudzania potencjału ludzkiego. Na przełomie 2009/2010 roku moje życie diametralnie się odmieniło a ja sama przeskoczyłam na wyższe wymiary świadomości. Od tego czasu moją pasją i życiową misją jest poszerzanie świaDOMości i przebudzanie do wewnętrznej wolności oraz odkrywania prawdy o samej sobie i otaczającej mnie rzeczywistości.

🌸 od 2010 roku rozpoczęłam swoją przygodę z masażem Lomi Lomi Nui i przypomniałam sobie pradawną filozofią życia. Jestem instruktorem i masażystą Lomi Lomi Nui oraz masażu żywiołami Kahila.
🌸 od 2013 roku jestem praktykiem i prowadzę kąpiele w dźwiękach z wykorzystaniem tybetańskich mis, gongów, bębnów i innych instrumentów muzycznych.
🌸 od 2014 roku jestem certyfikowanym praktykiem. Trzy lata prowadziłam w Gdańsku Klub Theta Healing. Asystuje w kursach.
🌸 od 2016 roku certyfikowanym praktykiem Integracji Oddechem.

Integracją mojej pracy zawodowej i pasji było przeprowadzenie w latach 2014-2015 pięciu edycji własnego, autorskiego programu przebudzania świadomości dla kobiet odbywających karę pozbawienia wolności pod nazwą Harmonia Cudu.

Od wielu lat w swojej pracy wykorzystuję różnorodne metody transformacji. Przeprowadzam ludzi z poziomu myśli do przestrzeni serca – poziomu czucia. Do miejsca, w którym możliwe jest odnalezienie własnej prawdy, skontaktowanie się z uczuciami, emocjami i potrzebami, odkrycie dotychczasowych schematów funkcjonowania.
W trakcie spotkań tworzę przestrzeń aby ludzie sami mogli skontaktować się ze sobą, odkryć blokady utrudniające ich funkcjonowanie, skonfrontować się ze swoim cieniem i przypomnieć sobie kim są.
Ja JESTEM przy nich w pełnej akceptacji i poszanowania każdej historii i miejsca w którym dana osoba się znajduje.
Prowadzę wewnętrzne podróże, w trakcie których możliwe jest bezpieczne spotkanie ze swoim cieniem, odnalezienie światła i wewnętrznej mocy, które były od zawsze.
W swoich działaniach kieruję się przede wszystkim intuicją i poddaję prowadzeniu Stwórcy wszystkiego co Jest.
Obecnie wykorzystuję także komunikację na poziomie języka serca oraz połączenie z nowymi potencjałami bezgranicznych możliwości oraz kodami światła spływającymi na Ziemię od grudnia 2020 r.


MEDIA